آیا پروتز سینه منجر به سرطان سینه می شود ؟

آیا پروتز سینه منجر به سرطان سینه می شود ؟

با توجه به اهمیت زیبایی اندام در بانوان ، روز به روز تعداد مراجعه کنندگان برای جراحی پروتز سینه افزایش می یابد . اما این ترس همچنان وجود دارد که آیا پروتز سینه منجر به سرطان سینه می شود ؟ در ادامه مطب به این سوال پاسخ داده می شود …

آیا پروتز سینه منجر به سرطان سینه می شود ؟

آیا پروتز سینه منجر به سرطان سینه می شود ؟

پروتز سینه

یکی از روش های مناسب برای بزرگ کردن سینه ها در افرادی که بسیار سینه های کوچکی داشته و یا از فرم آن ها ناراضی می باشند انجام جراحی پروتز سینه است . در طی جراحی برش هایی در زیر بغل و یا نزدیک هاله سینه داده می شود و پروتز در این قسمت قرار گرفته می شود .اندازه پروتز ها با توجه به نظر مراجعه کننده و پزشک تعیین می گردد .

آیا پروتز سینه منجر به سرطان سینه می شود ؟

این سوال یکی از متداول ترین سوالات مطرح شده می باشد . اما این سوال حقیقت ندارد . با توجه به مطالعات زیادی به بر روی پروتز سینه و جراحی های زیبایی سینه صورت گرفته ، هیچ رابطه ای بین آن ها و سرطان سینه مشاهده نشده است . به بیان دیگر پروتز سینه و یا هرگونه جراحی زیبایی سینه که بر اساس اصول و استاندارد انجام شود منجر به سرطان سینه نمی شود و این ترس نباید بین مردم وجود داشته باشد .

بازسازی سینه با پروتز سینه

یکی از روش های درمان سرطان سینه ، تخلیه سینه می باشد . اما علاوه بر آسیب جسمی در بانوان در طی این مشکل ، آسیب روحی به بیمار وارد می شود . به منظور بازسازی سینه بعد از سرطان سینه می توان از پروتز سینه استفاده نمود . اما با توجه به نوع درمان سرطان سرطان سینه ممکن است پزشک روش های مختلفی برای ترمیم سینه در نظر قرار گیرد .

 پارگی پروتز سینه

از دیگر سوالات متداول در زمینه پروتز سینه ، پارگی پروتز سینه می باشد . نوع مورد استفاده در پروتز ها از جنس سیلیکون می باشد . این نوع پروتز با هرگونه ضربه ای پاره نمی شوند و از مقاومت بالایی برخوردار هستند . درون این سیلیکون ها مواد سفتی از همان جنس قرار دارند که حتی اگر پاره شوند به هیچ عنوان موادی به بیرون نخواهد آمد . بنابراین نگرانی در زمینه پارگی پروتز سینه بی مورد می باشد .

برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =